Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Nedir, Nasıl Yapılır?

WebFaresi

WebFaresi

Tilki Adayı
Katılım
30 Nis 2022
Mesajlar
85
Ticaret: 0 / 0 / 0
Affiliate Marketing adıyla ABD'de ortaya çıkan gelir modeli, bugünlerde çok popüler ve birçok insanın binlerce dolar kazanmasını sağlıyor. Affiliate Marketing dilimize Satış Ortaklığı olarak çevriliyor ve şu an ülkemizde son derece yeni bir kazanç modeli olduğunu söyleyebiliriz. Peki, Affiliate Marketing Nasıl Yapılır?

Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Nasıl Yapılır?

Aslında çok basit bir çalışma prensibi olduğunu söyleyebiliriz. Yapılması gereken tek şey Satış Ortaklığı Siteleri aracılığıyla aldığınız linkleri birileriyle paylaşmak. Paylaştığınız linkler aracılığıyla insanlar alışveriş yaptığı takdir de paranın belirli bir komisyonu size aktarılıyor. Aslında bildiğiniz Komisyonculuk. Ancak tabi ki de burada aldığınız komisyon çok daha sınırlı ancak işlemler çok daha profesyonel bir şekilde ilerliyor ve bazı avantajları da var!

Bu avantajların en önemlisi şu: Bir kişi sizin referansınızla Amazon'a gidip kitap almayı düşünebilir. Amazon bu çerezleri saklıyor ve sizin yönlendirdiğiniz kişi 1 ay içerisinde tekrar gelip kitap aldığı takdir de siz yine komisyon alıyorsunuz. Komisyon oranları ise oldukça değişken denilebilir. Örneğin Amazon; kitap satışı için %3
, bilgisayar oyunu satışı için ise %7 komisyon ödüyor. Tabi ki de siteden siteye komisyonları değiştiğini söylemeliyiz!

En İyi Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Siteleri
Bugünlerde birçok farklı satış ortaklığı sitesi bulunuyor. Hem ülkemizde hem de dünyanın farklı yerlerinde aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar. Bugünlerde ne yazık ki Türkiye'de aktif olmasa da Amazon, dünyanın en iyi satış ortaklığı sitesi diyebiliriz. Bunun yanında Trendyol, Hepsiburada, ShareASale, eBay gibi satış ortaklığı yapan siteler de var.

Affiliate Marketing yani Satış Ortaklığı yapabilmek için bilmeniz gereken her şey bu kadardı! Bu kazanç modeli için çok sayıda ziyaretçiye ihtiyacınız var! Konuyla ilgili merak ettiğiniz şeyler olursa yorumlarda belirtebilirsiniz, iyi forumlar!