Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Adsense Onay Nasıl Alınır? Google Adsense Onay Taktikleri 2022

  • Konbuyu başlatan Emre KRMN
  • Başlangıç tarihi
Emre KRMN

Emre KRMN

Tilki Adayı
Katılım
6 May 2022
Mesajlar
35
Kredi
209
Points
55
Ticaret: 0 / 0 / 0
Merhabalar,
Çoğu internet site sahibi girdiği/yazdığı içeriklerden para kazanmak ister ve bu yüzden en iyi para kazanma yolu google’ın servislerinden biri olan Adsensedir. Bu yazımızda da sizlere adsense onay nasıl alınır, adsense sitemi nasıl kabul eder, adsense şartları nelerdir gibi konuları ele alarak sizlere önemli bilgileri sunacağız. Burada yazılan tüm içerikler webloy webmaster blog yönetimi tarafından kesinlikle özgün yazılmıştır.

Google12.jpg


Google Adsense onay alma işlemini sorunsuz gerçekleştirebilmek için aslında yapmanız gereken işlemlerde zor bir işlem yok. Yani adsenseden onay almak için işi yokuşa sürmeye gerek yok. Google Adsense size politika ihlali yapmayın, telif haklarına dikkat edin canımı yiyin diyor. Sizde buna göre hareket edeceksiniz.

Adsense Onay Alma Aşamaları Nelerdir?
#1 Gerekli Sayfaları Oluşturun/Açın

Adsense onayı almak için google’ın dikkat ettiği bir kaç sayfa var. Bu sayfaları eğer oluşturmadıysanız hemen şimdi sitenize giderek oluşturun. Bunlar;
# Hakkımızda sayfası
# Gizlilik Politikası sayfası
# İletişim sayfası
bu sayfalar olmazsa olmazdır. Bu sayfaları/yazıları çok ama çok dikkatli şekilde yazarak oluşturmaya özen gösterin.

#2 Google Analytics ve Google Search Console Kayıtları
Bu google’ın iki farklı servisidir. Bu servislere de sitenizi kayıt ettirmenizi ve üye olmanızı ister, çünkü sitenizdeki bir çok veriyi buradan gözetler. Eğer burada da kaydınız yoksa biraz zorlanırsınız 🙂

#3 İçerik Sayısı ve İçeriklerinizin Kalitesi
İnternet sitenize içerik girerken özgün olmasına ve içerik sayınıza çok dikkat edin. Eğer içeriklerinizi tamamen özgün yani kendiniz yazıyorsanız sadece Adsense almakla kalmayıp google; internet sitenizi de yükselişe geçirir. Adsense başvuru yapmadan önce mutlaka internet sitenizde 600 kelime ve 25 içerik olmasına özen gösterin.

#4 Site Tasarımı
Kaliteli içeriklerinizin/yazılarınızın, google adsense onaylatmak için tek başına yeterli olmayabiliyor. Google sitenize girdiğinde; okunabilirlik, kullanıcı dostu, kolay kullanımı ve mobil uyumlu bir internet sitesi ister. Eğer böyle bir tasarımınızın/temanız var ise adsense onaylatmada bir aşamayı daha geçersiniz.

#5 Şartlar ve Koşullar
# Sitenizin adsensenin sunduğu şartlar ve koşullara uygunluğunu kontrol edin.
# Adsensenin yasaklı içerik türleri; hack, müstechen, casino, kumar, alkol gibi backlink, hacklink gibi kategorilerde içerik oluşturmaktan kaçının. Bu tür içerikleriniz de varsa kaldırın yoksa adsense hesabınız askıya alınabilir.
# Domain (alan adı) yaşı; başvuru yaptığınız alan adınızın minimum 2 ayını, diğer adreslerin (örn.: blogspot.com.tr gibi adreslerin) 6 ayını doldurduğundan emin olun.
# Açılır pencereler (Pop-Up) kullanmayın.
# Sitenizin sürdürülebilir bir kategori alanında olmasına dikkat edin.
# İnternet sitenizde Çerez Bildirimi eklentisi/modifikasyonu kurun. Hangi çerezleri kullandığınızı belirtin ve belirtmeye özen gösterin.