Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

7 Days to Die İncelemesi

  • Konbuyu başlatan Celil
  • Başlangıç tarihi
Celil

Celil

Server Administrator 🌍
Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
175
Konum
Amsterdam
Bir hayatta kalma oyunu, genel olarak hepimiz hayatta kalmak için savaşıyoruz; bu bir gerilim, aksiyon ve macera oyunu. Hayatta kalma oyunlarını düşündüğümüzde aklımıza genellikle Minecraft, Conan veya Rust gibi oyunlar gelir. Peki ya bu oyunların bir kombinasyonu var dersek? Ölmek için 7 Gün, hayatta kalma oyunlarının baş tacı...

7 Days to Die 15 Haziran 2013 tarihinde Kickstater projesi olarak başlamış ve gösterilen ilgi ve destek nedeniyle yeterli finansman sağlanmıştır. Ardından, "The Fun Pimps" adlı küçük bir oyun yapımcısı ve geliştiricisi grubu sayesinde oyun 13 Aralık 2013'te Steam'de yayınlandı.
7 Days to Die, proje adımından bu yana merakla beklenilen çok oyunculu ve tek oyunculu oynayabildiğiniz, detaylı craftingler yapabildiğiniz ve yapılar inşa edebildiğiniz bir hayatta kalma oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Oyunda hayatta kalmanız gereken detaylı zorluklar bulunmakta. Kötü hava şartları ve sizi hiçbir vakit yalnız bırakmayan zombiler bu zorlukların başında geliyor.

1652096012979

7 Days to Die, aşağı yukarı 7 senedir alfa adımında ve erken erişim oyunu olarak; oyuncularla devamlı iletişim durumunda olan, lüzumlu güncellemeleri yapan ve devamlı kendini yenileyen bir oyundan bahsediyoruz. Oyunun grafiklerine bir tüm olarak bakarsak, çağdaş oyun grafiklerinden çok uzak. Grafikler eski moda bir düzey olsa da bölge grafikleri o kadar da kötü değil.

7 Days to Die, oyamadığınızda birçoğumuzun aklına PS2 devresi bile gelebilir. Oyun Minecraft, Rust ve birtakım DayZ öğelerini içerir. Aslında, Kickstarter projesinin bu kadar çok ilgi çekmesinin ve istekli beklentinin ana sebebi budur. Oyunda grafikler söz hususu olduğunda, pek de iyi olmadığını söyleyebiliriz. Zaman içersinde ufak güncellemelerle oyun grafikleri her ne kadar iyileştirilmeye çalışılsa da oyun hala eski grafik motorunu kullanıyor.

Oyunun Genel Amacı
Şimdi oyunun en ilgi çekici ve bilinmesi gerekenlerine bir göz atalım. "7 Days to Die" adlı oyunun amacını anlatmamız gerek görülürse oyunu şu şekilde yorumlayabiliriz; 7 günde bir "zombi horde" yani bir zombi istilası oluyor ve her 7 günde bir bu tür istilalar gelmeye devam ediyor. Hem de her seferinde gelen zombi istilası daha da güçleniyor. Oyunda zombilerin geldiği gecelere "Kanlı Aylar" deniyor. Bu geceye kadar sabah ve gündüz turuncu hava gösterilir. Oyun aynı vakitte saat ve tarihi de gösteriyor.

7 Days to Die Sistem Gereksinimleri
7 Days to Die, anında anında her bilgisayarda oynayabileceğiniz bir hayatta kalma oyunudur. 7 Days to Die Minimum Sistem Gereksinimleri;

İşletim Sistemi: Windows 7 or higher (64-bit)
DirectX: Sürüm 11
İşlemci: 2.4 Ghz Dual Core CPU
Bellek: 8 GB RAM
Depolama: 12 GB kullanmak mümkün alan
Ekran Kartı: 2 GB Dedicated Memory
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
7 Days to Die sistem ihtiyaçları bu şekilde sıralanabilir. Hem de oyunu steam gibi platformlardan indirebilirsiniz.