Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

30.04.2022 Güncelleme

  • Konbuyu başlatan Thous
  • Başlangıç tarihi
Thous

Thous

Yönetici
Yönetici
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
370
Konum
Samsun
Web
tilki.net
Ticaret: 1 / 0 / 0
Tilki.NET hostinginin de içinde bulunduğu bir çok yerli hosting firmasına yapılan saldırılardan dolayı sitemizi 07.04.2022 tarihine geri almak zorunda kaldık. Yaklaşık olarak 3 haftadır verilen emeklerin boşa gittiğini üzülerek söylemek istiyorum. Sitemizin bugün itibariyle Dünyanın En İyi Hosting Firmalarından bir tanesine geçeceğini siz değerli Tilki.NET ailesine bildirmek istedim.

Bu süreçte yaklaşık olarak üye olan 50 arkadaşımızın üyelikleri maalesef silindi. Bu durumu sitemizde henüz yolun başında iken almamız bize çok acı bir tecrübe oldu. Bu süreçten sonra sitemizde günlük olarak çoklu yedeklemeler alınacaktır.

Destekleriniz için teşekkürler, iyi forumlar dilerim ♥
 
Celil

Celil

Server Administrator 🌍
Yönetici
Moderatör
Katılım
28 Şub 2022
Mesajlar
177
Konum
Amsterdam
Ticaret: 0 / 0 / 0
Selamlar yaşanılan olaydan dolayı kusurumuza bakmayın değerli arkadaşlar bizim elimizde olan bir durum değildi. Ama güvenlik önemlerimizi arttırdık diyebilirim.

Tilki.net sunucusunu daha sağlam bir yere taşıdık. Yurtiçindeki firmalarla yaşadığımız olumsuzluklar nedeniyle yurt dışında bilindik bir firmaya özel ayarlarla beraber geçişi sağladık.

2 farklı günlük backup alınacak hem google cloud tarafında + hem türkiye sunucumuzda otomasyon kuruldu.

Ek olarak sunucu değişikliği ile beraber web server tarafında güncellemeler sağladık. Artık sitemiz daha hızlı + performanslı.